

Mina accessoarer är pärlor. Jag har alltid älskat pärlor, och speciellt förtjust är jag i mina Mikimotopärlor. Det är mitt första pärlhalsband, och det har jag burit nästan dagligen sedan 70-talet. Sötvattenspärlorna de svarta är snygga att ha tillsammans med de vita ibland. Fler accessoarer kan du njuta av hos tisdagstema. Klicka på loggan och du kommer dit.
13 kommentarer:
Vilket tjusigt foto! Riktigt snyggt!!
Jag tycker också pärlor är snyggt men jag tycker inte att jag passar i dem. Har ett riktigt fint halsband men det åker av så fort jag satt på det, tyvärr.
Tack för tipset. Bussigt! Jag har redan testat, kanske blir det julkort av det??
Hejsan och tack för din kommentar hos mig.
Dina pärlor är så vackra. Jag har också ett pärlhalsband, men använder det väldigt sällan. Jag trivs inte riktigt med det, men mina pärlor i öronen gillar jag skarpt.
Ha en fin fortsättning på dagen!/Ingrid
Jag tycker inte heller att jag klär i pårlor ;-), men jag tycker om dom eftersom det är ett naturmaterial om de är riktiga.
Kommer osökt att tänka på namnet på din blogg. Dessa pärlor tror jag vore något till bete i en käringfälla.
Vackra pärlor, mina egna använder jag inte så ofta.
Ha en bra dag!
Åh, jag älskar också pärlor!
Pärlor är tidlöst! Så vackert!
Saknar ett pärlhalsband bara, men slutar aldrig önska :-)
Snyggt fotat! Märks att du gillar dina pärlor!
Jag har ett pärlhalsband som jag aldrig använt... *skäms* - är väl inte riktigt pärltypen antar jag...
Men ditt foto är ursnyggt! Läckert med snäckorna under!
Åh så vackert, både smyckena och bilden :-)
Läckert foto! De svarta pärlorna är extra snygga :-) /Anette
Visst är pärlor vackert!
Ja, riktiga pärlhalsband är så vackra. Förstår att det är dina favoriter/Lis
Jättevackra och pärlor är så vackra - passar till allt :)
Jag tycker också att pärlor är vackra, men har bara mitt pärlhalsband när jag ska vara riktigt fin.
Skicka en kommentar